Siri na Mundial

Trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Brazylia 2014. Wielu nadgryzionych fanów tej dyscypliny sportu do śledzenia wyników Mundialu korzysta z oficjalnej aplikacji FIFA. Niestety została ona bardzo słabo przygotowana pod kątem współpracy z czytnikiem ekranu VoiceOver.

Okazuje się jednak, że w sprawdzaniu bieżących wyników oraz godzin najbliższych meczów może nam pomóc wbudowany w iPhone’a lub iPada inteligentny asystent Siri. Wystarczy, po wywołaniu (przytrzymanie przycisku Początek/Home), wypowiedzieć (po angielsku – o ile tego języka Siri używamy) następujące polecenia:

  • Read current World Cup scores
  • Read World Cup schedule for today

W odpowiedzi Siri odczyta nam wyniki ostatnich (lub nawet aktualnie trwających) meczów oraz godziny nadchodzących rozgrywek w kolejnych dniach.

Wyniki oraz program Mundialowych rozgrywek prezentowane przez Siri na ekranie iPada

Ważne aby w zapytaniach do Siri używać słowa Read (najlepiej na początku) gdyż, z moich obserwacji, tylko wtedy, oprócz wyświetlenia na ekranie, rezultaty zostaną nam też odczytane na głos.

To oczywiście tylko przykładowe propozycje poleceń, którymi udało mi się przekonać Siri do zaprezentowania Mundialowych wieści. Kluczowe jest użycie w zapytaniu fraz: World Cup, scores/results oraz schedule.  A jakie są efekty Waszych prób? Napiszcie w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *